Novinka kráľovnej islandskej krimi. Mrazivý príbeh Niet úniku

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Niet úniku je prvý diel novej série od islandskej bestsellerovej autorky Yrsy Sigurdardóttir. Séria sa volá Čierny ľad a je pomenovaná podľa špecifického meteorologického javu. „Chápem, prečo v mnohých čitateľoch rezonujú knihy od Yrsy. Sú pútavé, originálne a vzrušujúce,“ tvrdí svetoznámy autor bestsellerov James Patterson.

Mrazivá vražda v islandskej divočine a stopy zaviate snehom…
Keď sa Karl vyberie na statok svojich známych, pretože sa mu už niekoľko dní neozývajú, ešte netuší, aká hrôza ho v ich vile čaká. Idylická islandská príroda ostro kontrastuje so strašným, nevysvetliteľným zločinom. Vyšetrovatelia Týr, Karolína a patologička Idunn sa snažia rozpliesť komplikovaný príbeh domácnosti, ktorá sa stala miestom hrozivej tragédie.

Sóldís sa teší na svoju novú prácu na statku, ďaleko od ruchu mesta a svojho agresívneho bývalého priateľa. Potrebuje čas pre seba, aby sa rozhodla, kam bude smerovať jej nový život a dokončila diplomovú prácu. Ani netuší, že sa práve priplietla do siete šialenca. Do siete, z ktorej niet úniku.

„V každom prípade bolo celkom zjavné, že nezomrela prirodzenou smrťou. Navyše to potvrdzovala aj krv, ktorou boli postriekané steny, podlaha, a dokonca aj strop. Karl si zakryl ústa dlaňou a vycúval z izby. Usiloval sa potlačiť nevoľnosť a zbieral odvahu nazrieť do ostatných miestností, aby zistil, či tam nenájde Reyniho a obe dievčatá. Ako prvé otvoril dvere do izby staršej dcéry a pri pohľade, ktorý sa mu naskytol, už nevoľnosť neovládol.“

Ak by mala byť toto vaša prvá kniha od Yrsy, neváhajte – dostanete naozaj nadupanú mrazivú severskú detektívku. Presne to, čo od tohto žánru očakávate. Napätie, desivé vraždy a bezcitný, šialený vrah. Striedanie kapitol, ktoré vás budú hnať ďalej a ďalej.

„Strašidelný, nemilosrdný, intenzívny. Tak je možné popísať štýl tejto islandskej spisovateľky. Namiesto historiek o šťastných turistoch prináša z obľúbeného severského ostrova desivé príbehy plné smrti, po ktorých prečítaní túžite po ďalších knihách Yrsy Sigurðardóttir,“ napísal o knihe Niet úniku nemecký časopis Ratgeber Frau und Familie.

Yrsa Sigurðardóttir vyštudovala stavebné inžinierstvo, ale od vydania debutového románu v roku 2005 (česky Poslední rituál, Metafora 2007) sa venuje predovšetkým literatúre. Jej romány patria k špičke severskej krimi a trileru. Vychádzajú v prekladoch do viac než 30 jazykov a získali mnoho ocenení. Okrem trilerov má na konte aj romány pre deti a mládež a spolu s Ragnarem Jónassonem organizuje každoročný festival, venovaný detektívkam a trilerom, ktorý hostil napríklad Dana Browna či Hilary Clinton.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokPanna cotta s omáčkou z lesného ovocia
Ďalší článokIdeálne postavy vašimi očami
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.