Nechutí vám ranná káva? Toto je 5 osvedčených rád, ako byť ráno svieža aj bez kofeínu!

ranná káva
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Čaká vás ráno niečo dôležité a potrebujete byť za každú cenu svieža? Väčšina by to vyriešila jednou šálkou silnej kávy, ale čo ak vám nechutí? Pozrite si nasledujúce osvedčené vychytávky, ktoré vás nabudia ako dobrá ranná káva.

Keď vám nechutí ranná káva vyskúšajte na miesto nej tieto tipy.

  1. Studená sprcha

Rada, ktorá určite už zišla aj vám na um –  šoková terapia studenou vodou. Niekedy si stačí opláchnuť tvár studenou vodou či otvoriť okno v mrazivé ráno a cítime sa sviežo.

  1. Ovocné smoothie

Receptov je na internete neúrekom už si len vybrať taký, ktorý vám bude najviac chutiť. Potom stačí mať po ruke ponorný mixér a hor sa do výroby energetickej bomby v podobe smoothie. Ovocie vo všeobecnosti obsahuje veľa energie, najmä banány, mango, avokádo a pomaranč.

  1. Power tea

Určite nesiahajte hneď ráno po energeťáku! Uvarte si radšej zelený čaj. Okrem iných zdraviu prospešných látok obsahuje aj kofeín, teda zvyšuje schopnosť koncentrácie, bdelosť a celkovo zvyšuje energiu. Vyskúšať môžete aj guaranu, ktorá zlepšuje náladu, odstraňuje únavu a stres.

  1. Energetické cukríky

Nájdete ich kdekoľvek – v supermarketoch, lekárňach… Fungujú ako okamžitý zdroj energie, avšak nevýhodou je, že rýchlo vyhladnete, čo je dôsledkom rozkolísanej hladiny krvného cukru. Máte chuť neustále len jesť a jesť, čo spôsobí aj mierne pribudnutie telesnej hmotnosti.

  1. Cviky na prebudenie

Dobrý pohyb prekrví celé telo, samozrejme aj mozog, ktorý potom bude výkonnejším. Ak ráno nestíhate nejaký prepracovaný cvičebný plán, skúste ranný beh na zastávku alebo dolu schodmi. Ponaťahovať sa môžete pokojne aj pri obliekaní. Každý aj malý pohyb je prospešný.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokŠpičkový špionážny triler Angličanka
Ďalší článokSúťaž s ochucovadlom Podravka o originálne ceny!
Som večne zasnívane dievča, ktoré rado píše, číta a moderuje v rádiu. Milujem jahody, čokoládu a nezábudky. Mojím heslom je: "Nesnívaj svoj život, ale ži svoje sny!"

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.