Na čom stroskotávajú partnerské vzťahy? Na toto si dajte pozor!

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Nie, nie je to nevera či aféry. Nedávne výskumy totiž vyplavili na povrch omnoho „banálnejšie“ dôvody, na ktorých stroskotávajú partnerské vzťahy.  Či sú až také banálne však posúďte sami. Niekedy na rozpad vzťahu stačia aj tieto veci… Nedopustite, aby vaše spolužitie krachlo kvôli týmto chybám!

Nie sú v tom nevinne ženy ani muži. Týkajú sa oboch partnerov. Tak sa skúste zamyslieť, či trápia aj vás. Aké skúsenosti máte vy? Na čom stroskotávajú partnerské vzťahy podľa štatistík?

1. Často upriamujete pozornosť na partnerove nedostatky: Sústredenie sa na nedostatky vášho partnera jeho neustále kritizovanie môže viesť k nespokojnosti v partnerskom vzťahu. Je dôležité si uvedomiť, že nikto nie je dokonalý, a mali by ste oceniť aj kvality a pozitívne vlastnosti vášho partnera.

2. Vaša hádka skĺzne do vulgárnej výmeny názorov: Verbálna agresia a vulgárna komunikácia v strese alebo počas hádky môže váš vzťah vážne poškodiť. Dôležité je nájsť spôsoby, ako konštruktívne riešiť konflikty a vyhnúť sa urážlivým slovám.

3. Neustále partnera porovnávate s bývalými partnermi: Porovnávanie vášho súčasného partnera s bývalými môže vytvoriť pocit nedostatočnosti alebo neistoty. Každý človek je jedinečný, a porovnávanie nie je férové ani zdravé.

4. Ženy sa snažia preberať mužskú rolu: Nesprávne pochopenie rovnosti často vedie k tomu, že ženy sa snažia prebrať mužské povinnosti a nechať partnerov v pasívnej úlohe. Zdravý partnerský vzťah by mal byť založený na spolupráci a rešpektovaní oboch rolí.

5. Mužov netrápia domáce práce: Ignorovanie domácich povinností zo strany mužov môže spôsobiť nerovnováhu v záťaži a nespokojnosť v partnerskom vzťahu. Dôležité je, aby obaja partneri prispievali k domácim povinnostiam.

6. Pri hádkach vyťahujete hriechy z dávnej minulosti: Časté vyťahovanie minulých chýb alebo problémov môže zabrániť rozvoju vzťahu a vytvoriť nezdravé prostredie. Je dôležité sa sústrediť na aktuálne problémy a hľadať konštruktívne riešenia.

7. Neriešite problémy, ktoré trvajú už roky: Ignorovanie dlhodobých problémov môže viesť k hromadeniu nevyriešených konfliktov a k narastajúcej nespokojnosti. Je dôležité venovať sa aj starým problémom a hľadať spôsoby ich riešenia.

8. Neviete sa vzájomne pochváliť alebo si uznať chybu: Nedostatok pozitívneho posilňovania a uznania chýb môže vytvoriť negatívne vzťahové prostredie. Uznávanie úspechov a schopnosť ospravedlňovať sa sú dôležité pre zdravý partnerský vzťah.

9. Trávite spolu veľmi veľa času (ponorka): Spoločný čas strávený s partnerom bez individuálnej slobody môže viesť k pocitu uzavretia alebo k strate vlastnej identity.

10. Trávite spolu veľmi málo času: Nedostatočný spoločný čas môže tiež viesť k odstupu a strate blízkosti v partnerskom vzťahu. Je dôležité nájsť rovnováhu medzi spoločným časom a časom pre seba.

Partnerský vzťah môže byť nádherným zážitkom, plným lásky, porozumenia a vzájomnej podpory. Avšak, nie vždy sa veci vyvíjajú tak, ako by sme si predstavovali, a partnerské vzťahy môžu naraziť na rôzne prekážky. Je dôležité byť si vedomý týchto možných problémov a snažiť sa im predchádzať.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokŠpičkový autor životopisov Walter Isaacson a jeho Einstein
Ďalší článokTemná pavučina tajomstiev na elitnej súkromnej škole…
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.