Kruhy pod očami: Ako sa ich striasť?

kruhy pod očami
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aj vás sužujú neestetické kruhy pod očami? Príčiny môžu byť rôzne. Psychická záťaž, stres, zlá životospráva, nedostatočné prekrvenie, dedičnosť, alergie či nedostatok spánku. Pokožka okolo našich „kukadiel“ je veľmi citlivá, jemná a ľahko na nej vidieť znaky únavy či starnutia.

Kruhy pod očami najskôr zaútočia v kútikoch očí a neskôr sa rozširujú, a tak pôsobia smutne a unavene. Rozoznávame dva typy kruhov pod očami: s tmavšou pigmentáciou a s presvitajúcimi cievkami cez tmavý pigment.

V hlavnej úlohe: zlá životospráva

Tu platí staré dobré pravidlo, sme to, čo jeme! Nedostatok vitamínov a živín môže negatívne ovplyvňovať aj kožu, ktorá predstavuje najväčší orgán ľudského tela. Preto je dôležité siahnuť po vitamínoch: B12, E, K, A a D. Za kruhy pod očami môže aj pečeň, pokiaľ teda nefunguje správne a nezbavuje sa toxínov z tela.

Vinná genetika

Ak má vaša mama veľmi tenkú pokožku v okolí očí, je celkom pravdepodobné, že tu môžete hľadať príčinu vašich „foklov“. Kruhy pod očami sú totiž dedičná záležitosť. Tenšia koža spôsobuje, že žily vyzerajú pod kožou o niečo tmavšie.

Alergie

Ak máte podozrenie na alergiu, treba tento problém konzultovať s odborníkom. Lekári sa často stretávajú s kontaktnou alergiou na kozmetiku, šampóny či parfumy. No príčinou môže byť aj atopický ekzém.

Pitný režim a kvalitný spánok

Prvé miesto by mal samozrejme obsadiť kvalitný, aspoň sedem hodinový spánok denne. Teda nočne. Pitný režim zas zaručí potrebnú pružnosť a vlhkosť. Nepodceňujte tieto body!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokZelený čaj: Prečo sa oplatí piť čaj večného života?
Ďalší článokKumánska princezná: Najnovší román Jany Pronskej
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.