Jana Pronská a jej fantazijná Princezná z Izmiru

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Najskôr tu bola Kliatba a potom Jorga. Fantazijná historická séria Jany Pronskej opantala desaťtisíce slovenských čitateliek, ktoré sa tešili na ďalšie pokračovanie. To práve vyšlo – Princezná z Izmiru – a autorka sa opäť vracia do magického sveta štyroch nesmrteľných bratov.

Tretí z prekliatych bratov Vlad dopadol najhoršie zo všetkých, a jeho osud patril k najkrutejším, aký nesmrteľný musel prežívať… „No ako býva v mojich knihách zvykom, všetko napokon dobre dopadne a posledná kapitola je zároveň prvou k poslednej časti. Dúfam ,“ usmieva sa Jana Pronská.

Joryna vyrastá obklopená láskou v nádhernom paláci v Izmire. Jej moc však stále rastie a s ňou aj obavy blízkych, že jedného dňa ju nebude vedieť ovládnuť a zničí všetko, čo miluje. Bez pomoci čarodejnice Solveig je dievčina odkázaná sama na seba.

Keď sa napokon Solveig Joryne zjaví a požiada ju, aby odišla z Izmiru, mladá princezná ju nasleduje na loď, ktorej velí obávaný inkvizítor. Jorynu muž s uhrančivými očami neodolateľne priťahuje, no uvedomuje si, že mu nesmie prezradiť, kým v skutočnosti je.

Tretí z prekliatych bratov Vlad bol za svoje činy na stovky rokov uväznený v podzemí, odkiaľ ho vyslobodil až mladý kňaz, ktorý sa neskôr s jeho pomocou stal biskupom. Vlad uveril, že ho prekliala čarodejnica, a na dlhé roky sa stal neľútostným lovcom bosoriek.

Pri návrate z výpravy do Svätej zeme sa na palubu Vladovej lode dostane krásna princezná a na prvý pohľad ho očarí. Dramatické udalosti, ktoré sa odohrajú na ceste do Uhorska, preveria nielen charakter a odvahu Vlada a Joryny , ale aj city, čo im navzdory všetkému vzklíčia v srdci. Bude aj tentoraz láska mocnejšia než stará mágia?

Princezná z Izmiru je opäť veľmi zručne a pútavo napísaný, ako sme u Jany Pronskej zvyknutí. Pohodová romanca, ktorá sa vám odvíja pred očami ako príjemný film. Bez nejakých veľkých vzruchov a mrazivého napätia – nie, to tentoraz v príbehu nehľadajte. Skôr magický svet, do ktorého sa vnoríte a necháte sa unášať príbehom.

Dve tretiny knihy mala Jana Pronská napísané takmer za dva mesiace, no pri Princeznej z Izmiru prvý raz zažila tvorivú krízu a prešvihla všetky dohodnuté termíny. „Skrátka som netušila, ako ho uzavriem, kam ma Joryna s Vladom plánujú doviesť. Paradoxne, poslednú kapitolu ďalšieho príbehu som mala napísanú omnoho skôr a len som ju v počítači posúvala nakoniec. Dnes už presne viem, ako sa to všetko skončí, avšak netuším, kedy sa tak stane. Budem si ho hýčkať v pamäti, šperkovať ho, cibriť a čakať na tú správnu chvíľu,“ uzatvára Jana Pronská.    

Na napísanie fantazijného príbehu musí prísť skrátka pravý čas a chuť. Medzitým snáď poteší autorka svoje čitateľky ďalšími svojimi romancami. Teraz je tu teda Princezná z Izmiru.

Pozrite si, čo hovorí o svojej knihe Jana Pronská:

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokKompromisy, ktoré by ste vo vzťahu nemali robiť
Ďalší článokNapínavý slovenský triler Pod snehom
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.