Hovorí vám partner: „milujem ťa“?

milujem ta, laska, parteri, muž, žena
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Chodíte spolu už nejeden mesiac a stále nič? Rozumiete si, správate sa k sebe pekne, máte všetko, čo zamilovaný pár má mať, no vetu: „Milujem ťa!“ ste od neho ešte nepočuli. Kde nastala chyba? Je to normálne?

Väčšina chlapov si buduje imidž drsnosti, a práve takéto vyznania pre nich neprichádzajú do úvahy. Je to s nimi naozaj ťažké. Nie každý muž totiž dokáže zo seba vydolovať romantické vyznania lásky. Niekedy však stačia iba dve slová – milujem ťa, a nežnejšie polovičky sú hneď spokojnejšie. Máte pri sebe muža, ktorý na vás pravidelne vychrlí takúto zamilovanú slovnú sprchu? Alebo to z neho ťaháte ako z chlpatej deky?

„Chodili sme spolu viac ako pol roka. Síce sme mali vzťah na diaľku, ale rozumeli sme si. Za celý ten čas mi ani raz nepovedal, čo cíti. Nevedela som, na čom som. Na jednu stranu som sa cítila dobre, no na druhú stranu, mi ani jediný krát nenaznačil, že ma ľúbi. Raz som sa ho na to opýtala, aby som vtom mala jasno. Ostal zaskočený. Keďže doteraz nemal poriadny vzťah, sám nevedel, čo vôbec znamená niekoho milovať. Preto bol v týchto slovách veľmi opatrný. Až tak, že mi ani len neodpovedal na moje vyznanie, ktoré som brala ako nakopnutie, aby sa vôbec „rozhýbal“ a povedal mi to,“ hovorí dvadsaťsedem ročná Katarína a dodáva: „Našťastie sa neskôr trochu oťukal, a teraz mi tieto láskyplné vyznania doma hovorí celkom často. Občas aj ja na ne zabúdam po šiestich rokoch vzťahu.“

„Mne túto vetu  partner nikdy nepovedal, a to sme spolu už tri roky. Už som si na to aj zvykla. Patrí k tým mužom, ktorí naozaj nevedia vyjadriť svoje city. Ale napriek tomu sa ku mne správa naozaj dobre. Navarí, pomôže mi, je mi oporou, podporuje ma, pochváli… Vyjadruje to svojim správaním a nebazírujem ho na týchto romantických formulkách,“ opisuje Adriana, ktorá má dvadsať tri rokov.

„Asi mám doma fakt romantický unikát, ale môj chlap, mi bežne hovorí ako ma ľúbi. Moji bývalí takí neboli, ani jeden, vždy som ich k tomu musela nútiť. No tento je úplne iný. Asi som mala šťastie, ale nevedela by som byť s mužom, ktorý by mi to vôbec nepovedal. Potrebujem to nielen vidieť, ale aj počuť,“ prezradila tridsaťročná Alena.

A ako ste na tom vy? Potrebujete od partnera počuť vyznania lásky?

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokYoung adult romanca Začať znova
Ďalší článokDaniel Silva a jeho napínavá Špiónka
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.