Expriateľ: Zabudnúť či ponechať?

expriateľ
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

V živote každej aspoň raz nastane, že všetko nevyjde vo vzťahu, tak ako má a je čas dať svojmu súčasnému priateľovi zbohom. A už je z neho expriateľ! Samozrejme, česť výnimkám, kedy ostanete so svojou prvou láskou a žijete celý život ako v rozprávke. Gratulujem! 

My ostatní, čo nemáme také šťastie, musíme riešiť ako sa zachováme k svojmu ex. Kde bude náš expriateľ po rokoch? Je viacero možností, ja uvediem najčastejšie tri prípady.

1. Expriateľ ako najlepší kamarát

Rozišli ste sa, ale máte spolu toľko spoločného, že sa nie a nie prestať stretávať a každý deň si musíte povedať nové zážitky z dňa. Ak vám to vyhovuje tak super, ale takýto vzťah môže skĺznuť do podoby „friends with benefits“ a potom nastáva mnoho nedorozumení. Ste znova spolu, nie ste? A mnoho iných otázok.

Takýto kamarátsky vzťah môže fungovať iba dovtedy, kým si jeden v vás nenájde novú lásku. Potom už na svojho kamaráta máte menej času a ak si čas aj nájdete, tak rozhovor skĺzne do toho, ako vám je krásne, dobre, zamilovane a tak ďalej. Vášmu ex sa určite páčiť nebude, ako vám je skvelo a začne žiarliť a závidieť. A samozrejme, takýto kamarát sa nebude páčiť ani vášmu terajšiemu. Veď kto by bol rád, aby jeho priateľka bola vystavená lákadlu minulosti. Nastane slabá chvíľka, nebodaj alkohol a v hlave muža už úradujú rôzne myšlienky. Čo tá jeho priateľka s tým svojím ex vlastne robí a aký má dôvod sa s ním stretávať? Potom už nasleduje vypočúvanie a mnoho otázok. No kto to potrebuje?

2. Nezabudnete na seba

Každý potrebuje po rozchode trochu času. Niekto viac, niekto menej, ale ten čas tam byť musí nech si utriedite myšlienky. Ak zistíte, že so svojím ex sa nemôžete stretávať často, tak je tu najlepšie riešenie. Občas si napíšte, zistite čo má nové a ako sa mu darí. Ak to zvládnete, tak si môžete spolu zavolať, poprípade skočiť na pohárik, alebo do kina. Takáto interakcia je najlepšia, ale tak maximálne raz, dvakrát za mesiac. Viac neodporúčam, nakoľko môže veľmi ľahko nastať prípad prvý a ten prináša len mnoho problémov.

3. Zabudnete na seba

Takto končia tie najťažšie rozchody, kde bolo veľa problémov, nezhôd, poprípade aj nejaké tie nevernosti. Síce si pamätáte, že ste s niekým chodili, nebodaj bývali, ale nemáte potrebu vedieť nič o jeho živote. Nezaujíma vás ako sa má, čo má nové, čo robí vo voľnom čase a s kým sa stretáva. Na ulici ho síce pozdravíte, na facebooku mu občas niečo lajknete, ale tam celý vzťah končí. Po extrémnych rozchod môže nastať aj vymazanie čísla, priateľa na sociálnych sieťach, alebo odsťahovanie sa do inej krajiny.

Nech už si zvolíte ktorýkoľvek príklad interakcie so svojím expriateľom, tak držím palce, nech je váš výber ten najlepší a neľutujete svoje rozhodnutie!

Autor: Anna Beláková

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokFatima: Strhujúca dráma, ktorú uvidia slovenskí diváci medzi prvými na svete
Ďalší článokLáska v Toskánsku: Otec a syn na plátne aj v živote
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.