Dočkali sme sa, koniec respirátorom! Od kedy budeme už dýchať slobodne?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Od pondelka (15. 5. 2023) sa definitívne rozlúčime s respirátormi! Nemusíte sa s nimi trápiť ani v nemocniciach, u lekároch, v domovoch sociálnych služieb či v lekárňach.

Hlavný hygienik SR Ján Mikas vysvetľuje, že táto zmena prišla vzhľadom na postupné zlepšovanie epidemiologickej situácie na Slovensku. Je to teda odmena za našu spoločnú snahu a dodržiavanie opatrení. No nezabúdajme, že v niektorých priestoroch, kde sa nachádzajú zraniteľné skupiny ľudí, je stále vhodné sa chrániť. Odborníci vám odporúčajú stále nosiť rúška a respirátory vo veľmi preplnených interiéroch, v hromadnej doprave alebo na hromadných podujatiach. „Nachádzajú sa v nich zraniteľné skupiny osôb – ľudia s akútnymi či chronickými ochoreniami, imunokompromitované osoby, tehotné ženy či osoby vo vyššom veku,“ doplnil.

S účinnosťou od pondelka 15. mája 2023 rušia vyhlášku č. 35/2022 a prichádzajú s novou.

A nezabudnite na hygienu! Umývanie rúk je stále nezastupiteľnou súčasťou boja proti rôznym infekčným ochoreniam. Táto základná zručnosť nás chráni pred mnohými zákernými vírusmi a baktériami. Takže nebuďte lakomí a nešetrite na mydlách a vode – vaše ruky si to zaslúžia!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokPartnerské návyky: 10 tipov pre šťastné páry
Ďalší článokSvetový deň kokteilov: Oslávte s nami tieto osviežujúce nápoje!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.