Čo prezradí farba dúhovky o vašej osobnosti? Kreatívni zelenookí, motivujúci modrookí…

farba duhovky
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Hovorí sa, že oči sú zrkadlom do duše. Existuje totiž úzka spojitosť medzi farbou očí a povahovými vlastnosťami človeka. Čo o vás prezradí farba dúhovky? Kreatívni zelenookí, motivujúci modrookí, cieľavedomí hnedookí či citliví sivookí… Sedia tieto charakteristiky aj na vás?

Na univerzite vo Švédsku robili výskum na 428 ľuďoch, aby zistili, či je prepojenie medzi osobnosťou a farbou dúhovky v očiach. Viete, na čo prišli? Farba dúhovky je podľa nich podmienená génmi, ktoré taktiež formujú čelné laloky. Tie, ktoré majú na svedomí aj rovnaké alebo aspoň podobné správanie u ľudí s rovnakými očami.

Dr. Anthony Fallon z Univerzity v Edinburghu študoval farbu očí a osobnosť a prišiel k zaujímavým skutočnostiam. Podľa neho je oko spojené s mozgom a predstavuje isté spojenie pre našu funkciu mozgu. Po dlhšom skúmaní zistil, že naozaj môže mať farba očí spojitosť s našou osobnosťou.

Čo hovorí farba dúhovky o vašich očiach:

Zelené oči

Majitelia zelených očí bývajú zvodní a kreatívni. Pre zelenookých je veľmi dôležitá sloboda, sú charizmatickí a príjemní. No keď je to potrebné, vedia aj pritvrdiť a zabojovať, vtedy sa u nich prejaví dominacia. Za každých okolností vyčnievajú z davu, v dobrom či v zlom zmysle. Sú originálni so zmyslom pre humor. Sloboda je pre nich veľmi dôležitá, čo sa dá pozorovať pri ich rozhodovaní. Vždy si radšej vyberú voľnosť ako viazanosť.

Modré oči

Ľudia s modrými očami sa často spoliehajú na svoj vnútorný hlas. Dokážu druhých motivovať, ale aj nimi ľahko manipulovať. Modré oči sa považujú za veľmi príťažlivé. Aj keď tieto osoby pôsobia neisto a placho, sú vnútorne veľmi silné a vytrvalé. Ich znakom je priateľskosť, no nedokážu sa úplne otvoriť ani pri blízkych osobách. Na druhých však modrookí nepôsobia sympaticky a príjemne.

Hnedé oči

Hnedookí sú sebavedomí a nezávislí. Majú zdravé sebavedomie a veria svojim schopnostiam. Neradi prehrávajú a občas mávajú sklony k workoholizmu. Majú pevnú vôľu a dôsledne idú za svojím cieľom. Pre ľudí s hnedou dúhovkou je typická asertivita. Zaujímavosťou je, že sú náchylnejší na problémy so spánkom.

Sivé oči

Majitelia sivých očí sú citliví a vnímaví. Dokážu druhých odhadnúť jediným pohľadom. Bývajú rozvážni, pokojní a snažia sa udržať rovnováhu. Sivookí sú výbornými poslucháčmi a radcami vďaka svojej empatii. Tento pomerne zriedkaví typ očí patrí ľuďom, ktorí musia vynaložiť väčšie úsilie, aby ich druhí začali brať vážne. Tvrdej práce sa však neboja. Na prvý pohľad vyzerajú chladne, no vo vnútri im záleží na dobre druhých.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokPanstvo Farleigh: Príbeh o láske, zrade a rodine
Ďalší článokDuševná hygiena či návšteva u psychológa?
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.