Čo môže spôsobovať bolesti brucha?

bolesti brucha
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Kvalita potravín klesá a určite ste si mali možnosť všimnúť správy o tom, že napríklad v Rakúsku predávajú nielenže lacnejšie, ale aj kvalitnejšie potraviny. Ak vás dlhodobo trápia intenzívne bolesti brucha, nemôže byť problém práve vo vašom stravovaní; konkrétne v tom, čo konzumujete? Môže!

Čo môže spôsobiť bolesti brucha?

Pitie kávy nalačno

Káva váš organizmus naštartuje, to je jasné, ale nie je vhodné ju piť na úplne prázdny žalúdok. Kávu si dávajte o pol hodinu neskôr, ako raňajky. Najskôr sa v pokoji najedzte, nechajte tráviace ústrojenstvo, nech stravu spracuje a až potom si doprajte šálku horúcej kávy. Hneď ráno, ako vstanete, vám odporúčame vypiť dvojdecový pohár čistej vody nalačno. Telo sa počas noci zbavovalo toxínov, ale aj vody. Doplňte si tekutiny a naštartujte svoj deň čo najlepšie!

Ak vypijete, resp. budete piť kávu nalačno, budú vás trápiť bolesti brucha. Ak pijete kávu vždy s mliekom a trápia vás silné žalúdočné kŕče, môže sa jednať o intoleranciu laktózy. V tomto prípade radšej zájdite k lekárovi, ktorý vám urobí testy a buď potvrdí, alebo vyvráti vaše pochybnosti.

Veľké množstvo sladkostí

Priznajte sa, aj vy si po návrate z práce otvoríte čokoládu alebo dáte zopár sladkých cukríkov? Sladkosti jednoducho milujete a je veľmi málo pravdepodobné, že ich vo vašej rodine niekto nemá rád.

Skúste ich však obmedziť. Nielenže ochránite zubnú sklovinu pred kazmi, ochránite aj svoj žalúdok, ktorému príliš veľké množstvo sladkého nerobí dobre. Namiesto toho skúste jesť zdravé sušené ďatle, ovsené vločky (čisté bez príchute), sušené brusnice, poprípade vynikajúce mrazom sušené ovocie. Akékoľvek ovocie vám skvele nahradí sladkosti, a navyše je šetrnejšie k vášmu citlivému žalúdku.

A viete, čo by sme vám odporúčali vyskúšať? Napríklad chutné sladké zemiaky.

Mixovanie rôznych jedál a nepravidelné stravovanie

Bolesť brucha môže spôsobovať okrem pitia kávy nalačno a jedení množstva sladkostí aj nepravidelné stravovanie, poprípade mixovanie rôznych nezdravých jedál. Jedzte pravidelne, menšie porcie a vyhýbajte sa vysmážaným mastným jedlám, ktoré váš žalúdok zbytočne zaťažujú. Nepite presladené nápoje, ale radšej čistú vodu, minerálky a čaje.

Ak vás oslovili sladké zemiaky, potom si na internete vyhľadajte tie najzaujímavejšie recepty. A ak by vás zaujímalo, ako sa pestujú batáty, na internete tieto informácie určite nájdete. Sú naozaj chutné a pomáhajú schudnúť!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokVysoká škola: Povieme si, prečo je dôležité mať titul
Ďalší článokMalý zázrak: Príbeh o priateľstve a dobrodružnom putovaní
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.