Čo čítať počas karantény? Máme pre vás tipy na výborné e-knihy

e-knihy
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

V rukách držíte novú knihu a už rozmýšľate nad tým, ktorú prečítate ako ďalšiu? Nemajte výčitky, toto sa pomerne často stáva viacerým knihomoľom. Ak hľadáte inšpiráciu, pripravili sme pre vás výber z aktuálnych noviniek. Nezabudnite ani na e-knihy, v týchto dňoch sú skvelými spoločníkmi.

„Tak si to vyjasnime. Štyri ženy si rezervujú masáže na rovnaký čas a všetky zaplatíte vy. Potom sa tie isté štyri ženy priznajú k vražde muža s tým, že každá konala sama. Mám uveriť, že je to náhoda?“ (NE)vinné ženy. Vynikajúci detektívny román od Giny Lamanna, ktorá v súčasnosti patrí medzi najpredávanejšie autorky amerického kontinentu.

Dokázali by ste žiť s klamstvom? Štyri roky po tom, ako sériového vrah Rudyho Cuttera odsúdili za vraždy siedmich žien na doživotie, inšpektor Frost Easton odhalí podvod. Jeho kolegyňa a blízka priateľka sfalšovala dôkazy, aby nebezpečného Cuttera dostala do väzenia. Frost je nútený zverejniť pravdu a vrah, ktorý okrem iných žien brutálne zabil aj jeho sestru, sa dostane na slobodu. Vnútorný hlas, vynikajúci psychotriler od Briana  Freemana.

Cilkina cesta. Príbehy, ako je ten Cilkin, si zaslúžia byť vyrozprávané s láskou. Cilka bolo dievča, ktoré žilo v Bardejove, dospelo v nacistickom koncentračnom tábore, čelilo železnej pästi v sovietskom gulagu a jej životnú cestu napokon rozpovedala autorka z Nového Zélandu. Cilka bola najodvážnejšia osoba, akú Lale Sokolov kedy stretol. Preto ak ste čítali Tetovača z Auschwitzu, jej osud vám nebude a nesmie byť ľahostajný.

Milovali ste Muža menom Ove? Potom určite siahnite po novinke od obľúbeného autora Fredrika Backmana Obhliadka bytu. Neuveriteľne bláznivá a tragikomická rukojemnícka dráma je skvelým liekom na chmúrne dni. Jedinečná a originálna dávka optimizmu vám prinavráti chuť sa smiať. Veselé je už samotné venovanie v úvode knihy: Túto knihu venujem hlasom vo svojej hlave, svojim najpozoruhodnejším priateľom. A svojej žene, ktorá s nami žije.

E-knihy a ich bohatú ponuku nájdete aj v internetovom obchode bux.sk. Romantické príbehy, mrazivé severské krimi, psychologické trilery či detské knihy. Potešte seba aj svojich najbližších.

BUX.sk – Knihy, ktorými žijete

Spracovala Aneta Orolínová
Foto: Eva Samcová

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAký je váš knižný temperament: Romantika, realita alebo dobrodružstvo?
Ďalší článokPoviedka o sklamaní z lásky: Odkazy nevery
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.