Chcete kúpiť zvieratko pod stromček vašim deťom? Toto si dobre rozmyslite

zvieratko pod stromček
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aj vaše dieťa omieľa už niekoľko mesiacov, že by chcelo zvieratko pod stromček? Celé hodiny rozpráva o tom, ako sa bude o neho starať, česať ho, venčiť, kŕmiť, hrať sa sním… Neviete sa rozhodnúť, či bude takýto darček vhodný? V prvom rade treba myslieť na to, že psík či iné zvieratko od vás bude závislé na niekoľko rokov.  Aké fakty treba ešte zvážiť a je vhodné vôbec zviera kupovať?

Aj keď sa hovorí, že pes je najlepší priateľ človeka, ľudia sa k nemu niekedy priateľsky vôbec nesprávajú. A často krát za to môžu aj situácie, keď takýto „vianočný darček“ skončí v útulku a nebodaj na ulici! Dôkazom toho sú štatistiky, ktoré každý rok lámu rekordy v počte prijatých psíkov v útulkoch po Vianociach. Zviera nie je vec, a preto by ste mali poriadne zvážiť kúpu psíka alebo akéhokoľvek živého tvora.

Chcete kúpiť zvieratko pod stromček? Pred tým si premyslite tieto veci:

Čas a starostlivosť

Starostlivosť o takéhoto domáceho maznáčika si vyžaduje množstvo času a námahy. Budete sa mu môcť venovať? Budete ho mať kedy venčiť či kŕmiť? Pokiaľ si kúpite šteňa, musíte ho naučiť základným hygienickým návykom. Zvládnu to vaše deti?

Akú povahu má psík

Nie je to tak dávno, kedy ste mohli zachytiť reportáž o tom, ako sa zvyšuje záujem o kúpu plemena Akita Inu, známeho z filmu Hachiko. Tento „fešák“ je však určený do rúk skúseným chovateľom, pretože je veľmi tvrdohlavý a sebavedomý. Nemôžeme sa preto čudovať, že neinformovaní a neskúsení chovatelia si s ním nevedia poradiť a tieto psíky tak skončia na ulici. Pred kúpou si poriadne zistite aké plemeno si chcete zadovážiť a naštudujte si o ňom dôležité informácie.

Zodpovednosť dieťaťa

Túži vaša 10-ročná dcérka po rozkošnom plemene Pomeraniana zvaného aj Boo? Ale nedokáže si po sebe upratať ani posteľ? V tom prípade zabudnite na to, že sa postará o svoj živý „vianočný darček“. Musíte rátať s tým, že v tom prípade by ste si do rodiny pridali starosť navyše. Zodpovedné dieťa sa musí vedieť postarať v prvom rade o seba.

Miesto pre nového člena rodiny

Nový člen rodiny by mal mať svoje zaužívané miesto – pelech, kde sa bude cítiť príjemne. Tiež je dôležité či bývate v byte alebo v dome. Niektoré veľké plemená môžete chovať iba v dome, pretože v miniatúrnom byte sa môžu cítiť stiesnene.

Veterinárna starostlivosť

Každý psík by mal byť začipovaný a zaočkovaný. Čo sa týka odčervovania, pripravte sa na viacero návštev u veterinára. Do troch mesiacov každé dva týždne, do pol roka raz mesačne, neskôr každé tri mesiace. Ceny sa pohybujú od 1 do 12 €. Váš ušiačik bude tiež potrebovať aj prípravky proti vonkajším parazitom, ktoré tiež niečo stoja.

Pamätajte však na to, že v útulkoch čaká kopec smutných a opustených psích duší, ktoré tiež túžia po láske. Aj „orieškovia“ majú právo na milujúcu rodinu a dokážu byť milí, inteligentní a verní. Okrem toho, že urobíte dobrý skutok, ktorý v čase Vianoc určite najviac poteší opusteného psíka, aj ušetríte peniaze. 

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokErik Axl Sund a jeho severský triler Bábkar
Ďalší článokJedinečná a originálna. Biblia s dielom Majstra Pavla z Levoče
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.