Animovaný film Yakari prináša dobrodružný príbeh priateľstva a slobody

yakari
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Do slovenských kín práve prišiel krásny príbeh o priateľstve a spoznávaní sveta, ktorý na plátna prináša vyváženú dávku akcie, dobrodružstva, humoru aj poučenia. Animovaný film Yakari vznikol na motívy úspešného seriálu a prináša príbeh chlapca a jeho koňa aj tým, ktorí ho zatiaľ nepoznajú.

Malý Yakari z kmeňa Siuxov sa na vlastnú päsť vydáva hľadať divokého mustanga, ktorého vraj nemožno skrotiť. Po ceste stretne Veľkého Orla, svoje totemové zviera. Ten ho obdaruje neobyčajným pierkom a schopnosťou rozprávať sa so zvieratami. Ďaleko od domova a v teritóriu nepriateľských lovcov púm zažijú Yakari a mustang Malý Blesk nečakané dobrodružstvo, na konci ktorého znova nájdu cestu domov. Putovanie cez dychberúcu, ale zradnú krajinu navždy upevní priateľstvo medzi najodvážnejším malým Siuxom a tátošom rýchlym ako blesk.

„Yakari vznikol pre veľké plátno. Pre mňa ako režiséra je to splnený sen. Úžasné dobrodružstvo, na pozadí ktorého je nádherná príroda a nesmierne pestrá fauna severoamerického kontinentu. Veľké plátno tiež umožňuje lepšiu charakteristiku postáv, dáva priestor príbehu a necháva vyniknúť humor,“ hovorí o snímke režisér Toby Genkel, ktorý ju nakrútil spoločne s kolegom Xavierom Giacomettim. „Yakariho svet nemá hranice a z jeho rozhodnutí cítiť slobodu, čo u malého chlapca nečakáte. Práve preto už desaťročia zohráva významnú rolu v detskej fantázii a aj potom, ako deti vyrastú, má špeciálne miesto v ich srdci. Aj to je dôvod, prečo si Yakariho obľúbi každý, kto ho ešte nepozná,“ zhodujú sa režiséri.

Animovaný film Yakari do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film. V slovenskom znení budú môcť diváci a diváčky počuť napríklad Lukáša Krčmára, Michala Domonkoša, Petra Sklára, Pavla Plevčíka, Dušana Szabóa, Mareka Suchitru, Soňu Norisovú či Jána Grešša.  

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokDo kín prišiel film The Suicide Squad: Samovražedná misia
Ďalší článokZvierací pacienti: Takto obviazali škrečkovi nohu
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.