Ako sa správať vo vzťahu? Vyskúšajte tieto tipy

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Viete, ako sa správať vo vzťahu? Počuli ste už milión rád alebo ste prečítali tisíc päťsto odlišných návodov? Urobili ste to, čo vyšlo iným a vás to v konečnom dôsledku poslalo na samotku? Zastavte sa a nerobte ďalšie chyby! Stačí ak prestanete menej počúvať ostatných a viac seba.

Spoliehajte sa na seba

Boli ste už niekedy prejedení? Myslím, že áno. Žalúdok máte na prasknutie, vnímate každý impulz a bojíte sa, že o chvíľu nevydrží ten nápor jedla a praskne. Predstavte si, že vzťah je váš žalúdok. Ak ho budete kŕmiť nezmyslami a nezdravými pochutinami, bude sa vám zdať stále ťažší a ťažší. Čo by ste povedali na to, keby ste vypustili internet, rady kamarátov ale aj príklady z praxe iného vzťahu. Váš vzťah je jedinečný a musíte ho kŕmiť „zdravými ingredienciami“. Preto máte  vo svojich rukách budúcnosť.

Buďte sami sebou

Prestaňte skrývať to kým ste. Nezáleží na tom či ste expertom na varenie a viete pripraviť len obložený sendvič. Postačí, ak budete sami sebou. Nebojte sa toho. Partner si o vás nepomyslí, že mu nemáte, čo ponúknuť. Veď človek sa učí celý život, či už od mamy, kamarátov alebo z vlastných chýb. Zato, že rady iných nefungujú na vás, nemusíte iných od seba odstrkovať. Ak vie vaša mama dobre variť a má čas, poproste ju o radu. Naučte sa, čo je vo vašich silách a zaručene aj dokonale uvarené párky u partnera zabodujú.

Nepredstierajte!

Bojíte sa, že pred partnerom budete vyzerať ako nedozretá zelená slivka? Radšej si vezmete farbu a natriete sa krásnou purpurovou, len aby ste vyzerali lepšie? Nerobte to! Čo ak partner do vás zahryzne a zistí, že ste iba klam. Nebolo by lepšie ak by videl vaše práve ja, ktoré neovláda cudzie jazyky, základy stolovania alebo nedokáže zakopnúť loptu dvesto metrov do diaľky? Určite bolo. Najlepšie bude ak ukážete to, kým naozaj ste a to, čo dokážete.

Menšia rada na záver. Hoci treba počúvať hlavne seba, ale nezabúdajte aj na ostatných. V prípade, že názor niekoho iného je dobrý, nezahadzujte ho. V žiadnom prípade ho však neaplikujte na vás, ale pokúste sa jeho názor hlavne pochopiť a vziať si z neho niečo dobré. Teda ak z neho niečo dobré plynie.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokMilovala som Ľudovíta Štúra
Ďalší článokSchudnite zdravo a chutne s Patríciou Adamčíkovou
Milujem komiksové seriály a filmy. Inšpirujú ma a pomáhajú mi pri písaní.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.