Zastrelili jeho obľúbenú kolegyňu, brutálne ju popravili…

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Krimi Neumieraj mladá sa začína výsluchom policajného dôstojníka Alexandra Blixa, z ktorého sa dozvedáme, že jeho dcéra takmer prišla o život. A že zastrelil neznámeho muža, čo teraz musí vysvetliť špecialistovi Brogelandovi. Vypočúvanie odhalí aj ďalší smutný fakt – zastrelili jeho obľúbenú kolegyňu Sofiu Kovicovú. Brutálne ju popravili…

„Niet pochýb, že obaja autori ovládajú svoje remeslo a vedia, ako správne nastaviť krivku napätia,“ napísal denník VG a Jyllands-Posten dodáva: „Škandinávsky noir s dôrazom na pochmúrnu atmosféru – výnimočne dobre zostavený a napísaný. “

Mladá vyšetrovateľka totiž odhalila súvislosť medzi niekoľkými vraždami a podozrivými úmrtiami, ktoré sa odohrali v priebehu uplynulého pol druha roka. A zrazu k nim pribudne ďalšia. Snažila sa zavolať svojmu šéfovi Blixovi, ale nestihla…
Osobná vražda v pokojnej osloskej štvrti mala skoro dve obete: u Kovicovej totiž bývala v prenájme Blixova dcéra a vrah chcel zabiť aj ju. Iselin sa však podarilo utiecť po lešení a napokon ju doráňanú nájde polícia.
Takmer dvojnásobná vražda roztáča hrozivú špirálu udalostí. Blix zastrelí akéhosi muža a sám netuší, či je to ten správny páchateľ. A Iselin bojuje v nemocnici o svoj život…

O prípad sa zaujíma aj novinárka Emma Rammová, ktorá si veľmi rozumela s Kovicovou a tiež s Iselin. Prichádza na veci, ktoré unikli pozornosti polície. Blix sa púšťa do pátrania po páchateľovi a do boja, v ktorom zaznamenáva jednu porážku za druhou. Zachádza tak ďaleko, ako nikdy doposiaľ a prekračuje hranice, ktoré si myslel, že nikdy neprekročí.

Neumieraj mladá je 3.diel série Blix & Rammová, v ktorej vyšli knihy Bod nula a Dymová clona. Dvojica severských autorov Horst a Enger vytvorila ešte údernejší tím – samostatne patria k top škandinávskym autorom, ktorí majú množstvo fanúšikov. Svoje majstrovstvo a skúsenosti pretavili do série, ktorá si vás získa. A to najmä dvojicou Blix – Rammová.

Začítajte sa do novinky Neumieraj mladá: Výsluchová miestnosť nemala okná, uprostred stál stôl, pri ňom tri stoličky, nič nehovoriaci priestor zarámovaný sivými stenami.
Vnútri bolo dusno. Teplo.
Alexander Blix strávil v podobných miestnostiach desiatky hodín, nie však tu, nie na kriminálke. A určite nie na tejto strane stola.
Chytil sa za čelo a nahmatal mäkký obväz. Stehy ho ťahali, cítil, ako mu v nich pulzuje.
Skutočnú bolesť mu však spôsobila až myšlienka na Iselin – šírila sa z brucha do hrudníka. Jeho krehké, malé dievčatko. Vydesený pohľad v jej očiach, nehybné telo. Všetko sa zbehlo tak rýchlo. Nestihol ani premýšľať.
Dvere sa otvorili.

Viac na bux.sk

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAko pripraviť pravú Halloween párty: Vyskúšajte naše tipy
Ďalší článokDo kín prišiel dokumentárny film Jan Werich o legendárnej osobnosti českého humoru
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.