Zastrelili jeho obľúbenú kolegyňu, brutálne ju popravili…

Krimi Neumieraj mladá sa začína výsluchom policajného dôstojníka Alexandra Blixa, z ktorého sa dozvedáme, že jeho dcéra takmer prišla o život. A že zastrelil neznámeho muža, čo teraz musí vysvetliť špecialistovi Brogelandovi. Vypočúvanie odhalí aj ďalší smutný fakt – zastrelili jeho obľúbenú kolegyňu Sofiu Kovicovú. Brutálne ju popravili…

„Niet pochýb, že obaja autori ovládajú svoje remeslo a vedia, ako správne nastaviť krivku napätia,“ napísal denník VG a Jyllands-Posten dodáva: „Škandinávsky noir s dôrazom na pochmúrnu atmosféru – výnimočne dobre zostavený a napísaný. “

Mladá vyšetrovateľka totiž odhalila súvislosť medzi niekoľkými vraždami a podozrivými úmrtiami, ktoré sa odohrali v priebehu uplynulého pol druha roka. A zrazu k nim pribudne ďalšia. Snažila sa zavolať svojmu šéfovi Blixovi, ale nestihla…
Osobná vražda v pokojnej osloskej štvrti mala skoro dve obete: u Kovicovej totiž bývala v prenájme Blixova dcéra a vrah chcel zabiť aj ju. Iselin sa však podarilo utiecť po lešení a napokon ju doráňanú nájde polícia.
Takmer dvojnásobná vražda roztáča hrozivú špirálu udalostí. Blix zastrelí akéhosi muža a sám netuší, či je to ten správny páchateľ. A Iselin bojuje v nemocnici o svoj život…

O prípad sa zaujíma aj novinárka Emma Rammová, ktorá si veľmi rozumela s Kovicovou a tiež s Iselin. Prichádza na veci, ktoré unikli pozornosti polície. Blix sa púšťa do pátrania po páchateľovi a do boja, v ktorom zaznamenáva jednu porážku za druhou. Zachádza tak ďaleko, ako nikdy doposiaľ a prekračuje hranice, ktoré si myslel, že nikdy neprekročí.

Neumieraj mladá je 3.diel série Blix & Rammová, v ktorej vyšli knihy Bod nula a Dymová clona. Dvojica severských autorov Horst a Enger vytvorila ešte údernejší tím – samostatne patria k top škandinávskym autorom, ktorí majú množstvo fanúšikov. Svoje majstrovstvo a skúsenosti pretavili do série, ktorá si vás získa. A to najmä dvojicou Blix – Rammová.

Začítajte sa do novinky Neumieraj mladá: Výsluchová miestnosť nemala okná, uprostred stál stôl, pri ňom tri stoličky, nič nehovoriaci priestor zarámovaný sivými stenami.
Vnútri bolo dusno. Teplo.
Alexander Blix strávil v podobných miestnostiach desiatky hodín, nie však tu, nie na kriminálke. A určite nie na tejto strane stola.
Chytil sa za čelo a nahmatal mäkký obväz. Stehy ho ťahali, cítil, ako mu v nich pulzuje.
Skutočnú bolesť mu však spôsobila až myšlienka na Iselin – šírila sa z brucha do hrudníka. Jeho krehké, malé dievčatko. Vydesený pohľad v jej očiach, nehybné telo. Všetko sa zbehlo tak rýchlo. Nestihol ani premýšľať.
Dvere sa otvorili.

Viac na bux.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.