Vraždila kvetinárka? Temný psychotriler Floristka

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Zdá sa, že každá postava čosi skrýva. Chvíáľami nebudete vedieť, čo si máte myslieť. Budete pochybovať, tápať a netrpezlivo obracať stránky, aby ste sa dozvedeli viac.
Floristka je temný psychotriler o kvetinárke, ktorá sa dostane do poriadnych problémov. Má vlastné kvetinárstvo, je úplný workoholik, trošku spoločensky nešikovná, nemá veľa priateľov…a teraz ju podozrievajú z vraždy.

Amy Mackenziová už raz všetko stratila. Zmysel života znova našla v kvetoch. Vie o nich všetko. Má vlastné kvetinárstvo a vytvára nádherné aranžmány. Je síce trochu utiahnutá, no pracovitá a odhodlaná postupne si vybudovať budúcnosť, po akej vždy túžila.

Keď si získa priazeň prominentného architekta Jamesa Elliotta a jeho nádhernej manželky Eleanor, jej kvetinový biznis má konečne šancu rozkvitnúť vo veľkom. Amy dostane za úlohu zabezpečiť kvety na ich honosnú rodinnú oslavu. Veľká výzva a zároveň príležitosť sa však čoskoro zmení na nočnú moru.
Objaví sa telo a prvou podozrivou sa stáva práve floristka.

Krátko nato prišli ďalšie dve sanitky. Všetky tri ženy boli prevezené do nemocnice v samostatných vozidlách. My sme prevážali druhú ranenú. Môj kolega šoféroval, zatiaľ čo ja som zostala vzadu v sanitke a sledovala pacientku. V jednej chvíli sa jej na chvíľu otvorili oči a niečo povedala. Nie som si stopercentne istá, ale znelo to ako „Amy“…

Len čo začne bojovať o očistenie svojho mena, odhalí o svojich najvernejších klientoch a blízkych množstvo bolestivých právd. Ešte väčšie tajomstvo však skrýva samotná Amy. Kým si uvedomí, že ju minulosť predsa len dobehla, môže byť už neskoro.

Floristka je napínavý temný triler so zvratom, z ktorého vám padne sánka. Ideálny tip pre čitateľov kníh Pomocníčka či Anatómia lží, ktoré sa stali aj na Slovensku bestsellermi. „Je rovnako ťažké ju predvídať, ako odložiť,“ napísali v The Morning Star.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokOslava rodiny: Prečo je Medzinárodný deň rodiny dôležitý?
Ďalší článokCenné, či prekliate Oko noci? Nové severské krimi Cilly a Rolfa Börjlindovcov
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.