Taliansko
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Prečo milujeme Taliansko? Talianske ženy kašlú na štíhlosť, ale nekašlú na krásu. Nie sú posadnuté pohánkou a špenátovými smoothie, napriek tomu majú sviežu pleť a postavu bohyne. Ako to teda robia?! Diéta? Šport od svitu do súmraku? Zabudnite! Pravidelný oddych, plávanie ako relax a cestoviny s poriadnou porciou omáčky!

Tak ako to v tej krajine zvanej Taliansko robia? Implementujte do svojho života práve tieto veci. Skúste sa nestresovať z množstva práce. Robte ju zodpovedne, plánujte, lebo ak sa vám nakopí a vy viete, že nestíhate, budete sa snažiť robiť čo najrýchlejšie a pravdepodobne úplne vyhoríte. Riešte veci s chladnou hlavou a s úsmevom.

Driete v posilke ako kôň a výsledky stále neprichádzajú? Opäť sme pri starom známom stresovaní sa, že efekt nie je vidieť, veď to nie je možné, predsa v jednom kuse cvičíte! A možno to je ten problém, priveľmi chcete. Odopierate si každé jedlo, lebo cvičíte. Samozrejme, je to efektívne, ale dlhodobo to vydržia len ozaj silní jedinci. A tak sa stále hýbete v začarovanom kruhu. Skúste ísť na to inak. Za každý poctivý výkon sa odmeňte niečím dobrým. Ale malým kúskom. A zvyšok dňa si odoprite nezdravé pochúťky. Prípadne vyskúšajte niečo úplne nekalorické – nové náušnice či knihu.

Do tretice – starostlivosť. Načo pokožku (a peňaženku) zaťažovať drahými krémami, sérami a zábalmi plnými výživných látok, ale aj chémie? Talianky si potrpia na krásne vlasy a pleť. Tie majú skoro zadarmo. Aké je ich tajomstvo? Ak líčenie, tak aj dôkladné odlíčenie. A ak hydratácia, tak olivový olej. A najmä tá zvnútra – veľa čerstvého ovocia, zeleniny a morských plodov.

Čo ma fascinuje na Talianoch okrem spôsobu ich života?

Jednoznačne história. Staroveký Rím, ich vojenské stratégie, ale aj umelecký zápal. Pre literatúru či výtvarníctvo. No i architektúru dokázali starí Rimania vyšperkovať naozaj do dokonalosti. Z vlastnej skúsenosti z rodinnej dovolenky v roku 2002 tiež viem, že majú nádherné more a pláže skutočne čisté. A tá ich reč! Mamma mia – nádhera! Podľa mňa najsexy jazyk, aký existuje. Srdeční, stále usmiati obyvatelia (bodaj by nie, tá ich siesta, kto by na ich mieste nebol ), galantní muži, vďaka ktorým sa cítite ako kráľovná… Myslíme si, že nič viac nie je nutné dodať. Tak čo, už viete, kam sa vyberiete toto leto?

Dovtedy si vyčarujte taliansku atmosféru u vás doma aspoň prostredníctvom fotografií a kulinárskym pochúťkam.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokJe tu nový Dan Brown a triler Pôvod
Ďalší článokVeľké maličkosti je príbeh, ktorý vám vlezie pod kožu
Narodená a stále žijúca v Košiciach. Milovník kníh, Talianska, sitcomu Frasier a dobrej hudby. Moje znamenie je lev, ale charakteristika na mňa veľmi nesedí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.