Strážni anjeli: Právnický triler Johna Grishama

Strážni anjeli
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Istého texaského väzňa pred tridsiatimi rokmi nespravodlivo odsúdili za vraždu manželky. Vyšetrovanie zbabrali, polícia skutočného vinníka nikdy nechytila a on strávil desaťročia za mrežami. Hoci bol nevinný… Majster právnických trilerov John Grisham prichádza s novinkou Strážni anjeli, pri ktorej sa inšpiroval týmto skutočným príbehom.

Ocitneme sa v malom floridskom meste Seabrook, kde jedného dňa zastrelili mladého právnika Keitha Russa, keď večer pracoval pri svojom stole.
Vrah nezanechal stopy. Nebolo svedkov ani motívu. Polícia však čoskoro začala podozrievať mladého černocha Quincyho Millera, bývalého klienta Keitha Russa. Quincyho postavili pred súd a odsúdili na doživotie. Dvadsaťdva rokov bol vo väzení a trval na svojej nevine. Nikto ho však nepočúval. Nemal právnika, nikoho, kto by mu pomohol…

Po rokoch napíše list malej neziskovej organizácii Guardian Ministries, ktorú vedie Cullen Post, právnik a súčasne episkopálny kňaz. Guardian Ministries sa venuje iba špecifickým prípadom nespravodlivo odsúdených väzňov. Cullen Post cestuje po celej Amerike, bojuje za obete justičných omylov a stará sa o klientov, na ktorých systém zabudol. Prípad Quincyho Millera je trochu odlišný. Keitha Russa zavraždili mocní bezohľadní ľudia a tí nechcú, aby sa Quincy dostal na slobodu. Pred dvadsiatimi dvoma rokmi zabili jedného právnika a bez váhania by sa zbavili aj ďalšieho.

John Grisham sa vracia vo skvelej forme a jeho Strážni anjeli je opäť právnický triler, aké sme si u neho zamilovali. Napínavý, výborne vystavaný s postavami, ktoré si obľúbite. Navyše poukazuje na flagrantné vyšetrovania a nespravodlivé procesy, za ktorými nasleduje uväznenie nevinných. Nie na pár mesiacov, či rok-dva, ale neraz na desiatky rokov.
Viete si predstaviť tú bezmocnosť a bolesť, keď vás ako nevinného zatvoria do väzenia a váš život sa skončil?!

„Z jednej strany cítim uspokojenie, že som zachránil nevinného. No súčasne sa hnevám, som frustrovaný zo systému, čo umožňuje nespravodlivé rozsudky, aj keď sa dalo predísť skoro všetkým. Prečo máme oslavovať, že oslobodili ďalšieho nevinného?“ povzdychne si Cullen Post.

Vypočujte si úryvok. Z knihy číta Alfréd Swan:

Začítajte sa do novinky vydavateľstva Ikar Strážni anjeli.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokUžitočné rady pre budúce nevesty, ktoré začínajú plánovať svadbu
Ďalší článokUvažujete, že svojmu partnerovi kúpite nové oblečenie? Siahnite po týchto kúskoch
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.