Na úteku: Novinka slovenskej autorky Michaly Ries

Michala Ries
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

„Príbeh Na úteku nie je o klasickom milostnom trojuholníku, ale viac sa zameriavam na vnútorné prežívanie postáv a na to, ako sa dokážu vyrovnať s neželanou príťažlivosťou, ktorú k sebe cítia,“ tvrdí autorka Michala Ries o svojej novinke Na úteku.
Je to príbeh nielen o láske a vzťahoch, ale aj o vyrovnávaní sa so stratou a o tom, že tie najťažšie zápasy sa často odohrávajú v našom vnútri.

Adam je motorkár telom aj dušou, verný svojmu klubu a svojim zásadám. Má presnú predstavu o tom, ako má jeho život vyzerať, a je presvedčený, že svoju budúcnosť drží pevne v rukách. O pár mesiacov sa žení.

Júlia je mladá žena, ktorej otec tragicky zahynie a v ten deň stratí nielen jeho, ale aj samu seba. Ani po dvoch rokoch nevie, kto vlastne je. Je ešte mladá, nezrelá a nemá dostatok životných skúseností. Aj to sa odráža v jej vnímaní sveta a ľudí naokolo. Jedným si však je istá: vie rozoznať, čo je správne a čo nie. Nie je pre ňu ťažké určiť, do ktorej kategórie patrí snúbenec jej novej kamarátky.

Keby záležalo na nich, ani jeden by toho druhého netúžil stretnúť. Ibaže sa stalo. Ako sa Júlia vyrovná so skutočnosťou, že svet nie je čierno-biely a medzi dobrým a zlým jestvuje tisíc odtieňov? Stretnutím s Adamom sa celý jej svet otrasie v základoch a zisťuje, že jej pohľad naň bol do istej miery detský, naivný…
Je nevera neverou, až keď je fyzická, alebo sa začína už v mysli? Pretože do deja vstupuje Betka, Adamova snúbenica a Júliina kamarátka.
A bude vôbec Adam ochotný vzdať sa všetkého, čo si vybudoval, a vykročiť do neznáma?

Na úteku je príbeh zo života. O tom, že problémy nás vždy dobehnú, nech utekáme pred nimi akokoľvek rýchlo. Vždy si nás niekde nájdu, zaútočia v nečakanej chvíli, spoza rohu. No vtedy je najdôležitejšie postaviť sa im čelom, neutekať a začať ich riešiť. Len tak sa vieme posúvať dopredu, rozvíjať sa…a časom nájdeme tú správnu cestu, na ktorej sme šťastní a spokojní.

Pozrite si, čo hovorí o knihe autorka:

Michala Ries pochádza z Bánoviec nad Bebravou a spolu s manželom a synom žije v malej dedinke pod Čachtickým hradom. Vyštudovala sociálnu prácu, no roky sa pracovne pohybovala v obchodno-ekonomickej oblasti.

Začítajte sa do novinky Na úteku:

Sedím na posteli a hľadím na telefón. Mama mi volá so železnou pravidelnosťou každú nedeľu o štvrtej. Možno má v mobile posledných päť mesiacov nastavenú pripomienku s textom: Zavolať nevďačnej dcére.
Telefón zvoní celú minútu. Znervózňuje ma, ako dlho vydrží čakať na linke. Napriek tomu so zatajeným dychom sledujem displej, až kým hovor nezruší. Nikdy jej nezdvihnem a dnešok nie je výnimkou. Teraz je rad na mne. Odošlem krátku správu.
Som OK.
Smutne sa pousmejem. Dookola iba dve slová. Päť písmen. Prvé týždne som čakala na odpoveď, ale žiadna neprišla. Bol to mamin spôsob, ako mi dať najavo, že aj ona sa hnevá. Navzájom sa trestáme mlčaním a poznám ju dosť dobre, aby som vedela, že prvá neustúpi.
Viac sa dočítate tu.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokNádej: Čo sa stane s láskou, keď vám zostávajú iba tri mesiace života?
Ďalší článokDá sa zamilovať v časovej slučke? Do kín prišla originálna komédia Palm Springs!
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.