Má tajomstvo, ktoré ho možno zničí… Nové krimi Labyrint klamstiev

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Bizarné zločiny, nitky vedú do nemocnice…a mŕtvi pribúdajú. Po tretej vražde je už všetkým jasné, že ide o sériového vraha. Psychopata, ktorí sa pred ničím nezastaví…


Je tu 1.diel zo série Detektív Henry Ford – Labyrint klamstiev.
Dokáže chytiť chladnokrvného vraha a uniknúť vlastným temným tajomstvám?!

Henry Ford žije v Salisbury, pol druha hodiny juhozápadne od Londýna. Vychováva dospievajúceho syna Sama. Práve ho čerstvo povýšili na inšpektora a povolajú ho vyšetrovať dvojitú vraždu. Aj napriek nedostatku indícií tuší, že za všetkým stojí sériový vrah. Ford totiž z vlastnej skúsenosti dobre vie, ako po sebe zločinci zahladzujú stopy.

Pred rokmi prišiel o manželku pri horolezeckej nehode, ktorú sám spôsobil. Ponurú pravdu sa snaží utajiť pred svojím synom i novou partnerkou, s ktorou pracuje na prípade. Dokáže celú situáciu ustáť dosť dlho na to, aby zabijaka zastavil?

„Dnes som bola na obhliadke miesta, kde sa stala vražda,“ pokračovala Hannah. „Príšerný pohľad. Obete sedeli v kaluži krvi.“
„Fúúú! To vážne? Čo sa stalo?“
„To ešte nevieme, ale zistíme to. Sam, koľko máš rokov?“
„Ach, uhm, pätnásť.“
„A Sam je tvoja prezývka?“
„To nie. V škole mi hovoria Mondeo. Viete, lebo…“
„Máš priezvisko Ford. Ford Mondeo bol až do roku 2007 najpredávanejším veľkým rodinným autom v Británii. Potom ho predbehol, čo je dosť vtipné, nový model Vauxhall Vectra.“
„Supiš. To vy akože viete všetko o autách a o všetkom?“

Labyrint klamstiev je výborný začiatok novej krimisérie. Detektív Henry a forenzná vyšetrovateľka Hannah sú sympatická dvojice, veľmi dobre vykreslená a hneď si ich obľúbite. Vyšetrovanie je napínavé, postupne do seba zapadajú jednotlivé kúsky skladačky.

Andy Maslen sa narodil v britskom Nottinghame. Vyštudoval psychológiu a vyskúšal si mnoho rôznych povolaní. Pracoval ako barman, predavač v obchode s gramofónovými platňami, podomový predajca aj kuchár v talianskej reštaurácii. Posledné desiatky rokov sa živí ako copywriter a spisovateľ. Na svojom autorskom konte má veľa úspešných trilerov. Vo voľnom čase hrá na bluesovej gitare.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokUmelá inteligencia: Čaká nás desivá budúcnosť alebo raj na zemi?
Ďalší článokMaďarský guláš
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.