Karika o novom trileri Smršť: „Liptov a Orava sú ako stvorené pre horor“

smršť
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Je to jazda, akú ste už dlho nezažili. Desivá, divoká…najhoršia nočná mora, z ktorej vám budú drkotať zuby a naskočia vám na koži zimomriavky.
Jozef Karika a jeho nový mysteriózny triler Smršť.

Smršť z vydavateľstva Ikar je nadupaný, desivý triler, ktorý naberie grády hneď od úvodných strán. Odohráva sa na Orave, Liptove a na slovensko-poľskom pohraničí. Ako tvrdí pre spomínaný knižný podcast Jozef Karika, „Liptov a Orava sú veľmi špecifické regióny, úplne ako stvorené pre horor, či mysteriózny triler. Môj príbeh sa odohráva takto na jeseň, kedy je divoká krajina ponorená do hmly, je vlhko, popŕcha, prevaľujú sa tam chuchvalce…to všetko mi sadlo k príbehu Smršť.“

„Aj tento triler ako predchádzajúce je inšpirovaný niečím reálnym. V tomto prípade je to fenomén vetra zvaného halný, pri ktorom sú v pohotovosti hasiči, polícia, záchranári. Keď fúka tento vietor, zvyšuje sa totiž aj agresivita ľudí, stúpa počet nehôd vrážd, samovrážd,“ priblížil Jozef Karika svoju novú knihu v podcaste Knižný kompas.

O čom príbeh je?

Celý príbeh sa pritom začína nevinne. Hlavný hrdina nájde na odpočívadle odhodenú kamerku z auta. Vezme ju a doma si pozrie záznam. To, čo vidí, ho však dostane do pozoru. Je zmätený a nemo sleduje divokú jazdu osadenstva auta, ktorá sa skončí tragicky…

Nedá mu to a začne trošku pátrať. Má kamoša policajta, aj priateľku, ktorá robí pre zdravotníkov a postupne odhaľujú pozadie halného…
Ako tvrdí J.Karika, fenomén halného vetra je v Poľsku dobre známy a zdokumentovaný. Ako však tento vietor súvisí s prekliatym cestným úsekom pri Západných Tatrách a prízrakom stareny v čiernom, ktorý sa tam zjavuje?

Aj trojica našich hrdinov sa dostáva do pomysleného pekla. Nočná jazda autom, naokolo tma a ľudoprázdna pustina. Za nimi prízrak stareny v pohrebných šatách, ktorý je bližšie zakaždým, keď čo i len na chvíľu zastanete…

Jozef Karika – majster atmosféry

A túto atmosféru vystihol Karika majstrovsky. Jeho hrdinovia naozaj zažívajú najhoršiu nočnú moru a vy to preciťujete spolu s  nimi. V pustom regióne poľsko-slovenského pohraničia vás prenasleduje veterný démon, pred ktorým niet úniku. Zrazu sa vynorí starena v čiernych šatách a hoci dupete na plyn, nedokážete jej uniknúť…desivé a strašidelné.

Jozef Karika zvykne doslova prežívať svoje príbehy. Ponorí sa do nich a aj ona sa vie vystrašiť, spôsobiť si zimomriavky. To sa stalo aj pri novinke Smršť. „Najradšej by som sa k tomu už ani nevracal. Po skúsenosti s Trhlinou či Priepasťou som už trošku poučený, že od takýchto temných vecí radšej treba dať ruky preč. Prípadne napísať knihu, posunúť to čitateľom a nech si to idú vyskúšať prípadní záujemcovia, či to naozaj funguje a je to také desivé,“ usmieva sa autor.

Viac info. nájdete tu.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokDokonalá lesť: Romantický triler pre ženy aj mužov
Ďalší článokWeb stránka, na ktorej sa dozviete všetky potrebné informácie, ale aj pikošky zo šoubiznisu
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.