Dcéry vetra. Rodinná sága z divokej Austrálie

Dcéry vetra
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ práve vyšla novinka Dcéry vetra, pútavý príbeh z austrálskeho vnútrozemia, kde sa v pestrom kaleidoskope majstrovsky vykreslených postáv prelína súčasnosť s minulosťou. A rozuzlenie prekvapí aj toho najnáročnejšieho milovníka záhad.

Vzťah mladej veterinárky Claire s rodičmi a sestrou Aliciou nebol nikdy jednoduchý. Keď ju však jej charizmatická prateta Aurelia súrne zavolá zo Sydney domov na dobytkársku farmu, Claire tuší, že ide o veľa. A naozaj. Ak by jej rodina naďalej skrývala hriechy minulosti, mohlo by ju to celkom zničiť. A tak sa jej matka Ellie musí vrátiť k boľavým spomienkam a dcéram prezradiť, ako vo svojich štrnástich rokoch za dramatických okolností stretla dvojčatá Joea a Charlieho, ktoré jej zasiahli do života ako nikto pred nimi či po nich.

Čo také zažil tento trojlístok, že to vrhá dlhé tiene až na ďalšiu generáciu? A prečo odhalenie pravdy rozoštve Elliine dcéry? Bude ich rodina dostatočne silná a vyrovná sa s následkami krívd a duchmi minulosti, aby mohla podľa vzoru nezlomnej Aurelie kráčať ďalej so vztýčenou hlavou?

Tamara McKinley predala milióny kníh, veľký úspech má napríklad v Nemecku, či Anglicku, kde posledné roky žije. Narodila sa však v Tasmánii, Launcestone a bola nútená sa odsťahovať so starou mamou do anglického Sussexu, aby dokončila dievčenskú internátnu školu. Tá bola pre ňu peklom. Nedokázala pochopiť prísne pravidlá, rozvrh, neexistovali dobrodružstvá, polnočné večierky, nič. Navyše mala typický austrálsky prízvuk, ktorý jej strpčoval život, a aj ona len ťažko rozumela britskému akcentu.

Práve zážitky zo života so starou matkou a pratetami tvoria kostru jej spoločenských románov, ktoré priam prekypujú červenou, zlatou zeleňou zbožňovanej Austrálii.

V slovenčine jej vyšlo 11 kníh, od prvej Čas snov, cez hity Červená zem, Láska v plameňoch, Vábenie ostrova až po Tajomný šum viníc a novinku Dcéry vetra.

Začítajte sa do novinky Dcéry vetra:

PROLÓG  1936 Keď Ellie a jej otec cválali na sever do Gregory Downs, od špiny a prachu sydneyskej štvrte Domain ich delil takmer rok. Prašná cesta meandrovala ako krvavočervená stuha pomedzi nedozerné pláne, potom mizla v horúcom opare. Čoraz viac ich však posúvala do útrob neznáma. A tak, keďže mali trocha peňazí a cestovali na koňoch, konečne postupovali ľahšie než počas mesiacov, čo putovali po buši.

Boli ešte hodný kus od Cloncurry, keď si Ellie všimla, ako sa na horizonte za nimi zjavil oblak. „Asi sa schyľuje k silnej búrke,“ povedala varovným hlasom. „Mali by sme si vykopať úkryt, aby nás nezastihla.“

Jej otec John sa obrátil a pozrel ponad plece na horúce oblaky, ktoré sa zlostne zdúvali na čudne žltej oblohe. „Do Curry by sme mali doraziť ešte pred búrkou.“
Ellie sa zamračila. „To nestihneme,“ namietla dôrazne.


„Do Curry nám to na koňoch potrvá aspoň dva dni, a tá búrka je čochvíľa tu.“
„Mali by sme to skúsiť,“ odvetil jej otec, chytil opraty a usmial sa na ňu, predstierajúc veselosť. „A keď zistíme, že to už nejde, prosto sa niekam skryjeme a vyčkáme, kým sa búrka preženie.“

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokNanuky pre dospelých: Vyskúšajte tieto úžasné recepty!
Ďalší článokLassie sa vracia: Najslávnejší filmový pes opäť prichádza do kín
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.