Novinka Tajný kód: Nadišiel čas rozlúštiť záhadu storočia

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Tajomná záhada z detstva. Nevyriešený prípad zmiznutia. A tajný kód, ktorý odhalí čosi, čo malo zostať skryté. Tajný kód, pre tých, ktorí sú niektorí schopní zabíjať…
Je tu nová originálna detektívka Tajný kód od Janice Halletovej, od ktorej už vyšiel v slovenčine bestseller Vražda medzi riadkami.

„Dokonca ešte lepšie než Vražda medzi riadkami. Táto diabolsky dômyselná kniha je nielen rafinovaná, ale aj prekvapujúco dojímavá,“ napísali v Guardian.

Bývalý trestanec Steven „Smithy“ Smith sa po prepustení z väzenia rozhodne prísť na koreň záhade z detstva. Ako chlapec objavil v tajomnom zelenom autobuse výtlačok detskej knihy zo série Báječná šestka a rozhodol sa, že ho speňaží. Keď v nej listuje na hodine angličtiny, prichytí ho učiteľka slečna Ilesová. Knižku okamžite spoznáva: jej autorkou je dnes už zaznávaná Edith Twyfordová, ktorá údajne ukryla v detských knihách tajný kód v šifrách. Nikto netuší, čo kód skrýva, no slečna Ilesová povere o šifrách verí. Vezme žiakov na výlet po stopách spisovateľky, ale deti sa z výletu vrátia samy. Slečna Ilesová navždy zmizne.

Steven chce po rokoch zistiť, čo sa s ňou stalo, a chce tiež rozlúštiť kód a nájsť to, čo ukrýva. Po celý čas nahráva hlasové správy na synov starý iPhone a stretáva sa s ľuďmi zo svojej minulosti. Postupne odkrýva i vlastný príbeh, z ktorého sa dozvedáme, prečo sedel vo väzení.

Ukazuje sa, že kľúč k tajnému kódu by mohol mať práve on. Ale nepátra po ňom sám, zdá sa, že niektorí ľudia sú ochotní preň aj zabíjať…

Tajný kód je skutočne originálny príbeh – nielen samotnou zápletkou, či postavami. Ale aj štýlom písania – ide vlastne o prepisy Stevenových úvah a rozhovorov, ktoré si nahráva na mobil. Sledujeme ako postupne odhaľuje rôzne akrostichy (slová, ktoré vznikajú zložením prvých písmen jednotlivých slov), či akronymy (slovo zložené zo začiatočných písmen alebo slabík viacerých slov). A pridávame sa k nemu.

„Malý Smithy má síce korene v minulej ére londýnskych krimidejín, ale jeho príbeh rezonuje aj dnes – všade tam, kde majú chudoba a závislosť katastrofálny vplyv na deti, rodiny a následne aj na ich komunity. Kiežby mal každý príbeh mladých ľudí, ktorých životné cesty zavedú do zločineckých gangov, šťastný koniec,“ píše Janice Hallettová.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAko naštartovať svoje podnikanie? S týmito 4 tipmi to zvládnete!
Ďalší článokMini koláč z mikrovlnky za 10 minút: Stačí len pár ingrediencií
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.